Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas kindlustus saab nõuda suhteliselt uuele 2012 aasta autole B-varuosa paigaldamist?01.06.2015

Tere!
Olen liikusõnnetuse kannataja oma 2012. aasta autoga, millel on kehtiv kere- ja korrosioonigarantii. Auto on remondis olnud juba 2 nädalat ja nüüd kuulen, et kindlustus nõuab B-grupi keredetailide paigaldamist. Ma ei ole sellega kohe kindlasti päri. Ma saaks aru, kui auto vanus oleks juba üle 5 aasta või veel vanem. Kuidas ja mis seadustele põhinedes kindlustus seda minult nõuda saab?
Tervitades

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kahju hüvitamise eesmärk on kindlustusjuhtumi eelsele võimalikult lähedase olukorra taastamine. Kindlustusandja hüvitab kulutused, mis on vajalikud sõiduki viimiseks endisse seisukorda. Sõiduki remontimiseks võib kasutada kvaliteetseid B-varuosi. Kahjustatud isikul ei ole õigust põhjendamatult nõuda saadaolevatest kallimate varuosade kasutamist.

Kui sõiduki tootja on andnud sõidukile garantii ja see garantii kehtib, siis remont ei tohi mõjutada garantii kehtivust. Samas ei pruugi B-varuosa kasutamine sõiduki remontimisel mõjutada garantii kehtivust.