Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustuse saab sõlmida ainult vastutav kasutaja?17.08.2015

Kui auto on liisingu nimel, mina vastutav kasutaja ja on veel kasutajaid passis, siis kas saab teha liikluskindlustuse - ainult vastutav kasutaja või ka teine, kes passis sisse kantud? Kui on kindlustus tehtud vastutava kasutaja (minu) nimel ja kasutab keegi teine (kes pssis sees) autot ning teeb avarii, siis kas edaspidi on minu liikluskindlustus sellt tõttu kallim või mingi märge maas sellest, ehk milline risk/kahju sellest minul on?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse lepingu võib sõlmida igaüks, kellel on kindlustushuvi. Kindlustushuvi on sõiduki kasutajal ka siis, kui ta ei ole vastutav kasutaja ega registreerimistunnistusele kantud sõiduki kasutaja. Täpsemalt vt siit http://www.lkf.ee/images/files/Liiklus_kindlustusvotja_veebitekst3.pdf

Kindlustusmakse suurus võib sõltuda asjaolust, et sõidukiga on põhjustatud kindlustusjuhtum sõltumata sellest, kas juhtumi põhjustas kindlustusvõtja või mitte.