Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kes korvab kahju, mille tekitab sõidukile joobes jalakäija ülekäigurajal?01.09.2015

Kui joobes jalakäija ületab teed selleks ette nähtud kohas (reguleerimata ülekäigurada) ning põhjustab talle otsasõitnud sõidukile kahju, siis kes selle kahju korvab?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui sõiduk oli kindlustatud, siis hüvitab kahju sõidukikindlustuse kindlustusandja. Kui sõidukikindlustuse lepingut ei olnud, saab kahju hüvitamist nõuda jalakäijalt vaid siis, kui jalakäija oli süüdi õnnetuse põhjustamises. Asjaolu, et jalakäija oli joobes, ei tähenda, et ta automaatselt oleks kahju eest vastutav.

Liikluskindlustuse lepingu alusel ei hüvitata jalakäija poolt sõidukile tekitatud kahju. Liikluskindlustuse lepingu alusel hüvitatakse jalakäijale tekitatud kahju arvestades tema enda osa kahjus.