Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas kindlustus hüvitab minu auto remondi kui ma polnud õnnetuses süüdi, kuid mul pole juhtimisõigust?24.09.2015

Juhtus avarii, käis kohal liikluspolitsei ning fikseeris, et õnnetuses oli süüdi teise auto juht. Mul pole juhtimisõigust, minu autol on lisaks ka kasko. Kas minu auto remondikulud kannab kindlustus või pean selle ise korda tegema?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui juhtimisõiguse puudumisel ei olnud seost kahju tekkimise või tekkinud kahju suurusega, siis hüvitab Teie juhitud auto kahjustuste remondi teise auto liikluskindlustus.

Kui Teil endal oli osa tekkinud kahjus, siis hüvitab kahju arvestades kindlustuslepingus kokkulepitut sõidukikindlustuse kindlustusandja.