Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas pean pöörduma oma kindustusseltsi või LKF poole, kui minu eesti autole tekitas Tallinnas viga soome auto?28.09.2015

Minu Eestis registreeritud ja kindlustatud autole tekitas kahjustusi Soome autoregistris olev sõiduk. Liiklusõnnetus toimus Tallinnas. Kas pean pöörduma oma kindustusseltsi või Eesti Liikluskindlustuse Fondi poole?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui Eestis põhjustati kahju Soome registris oleva sõidukiga, siis saate nõuda kahju hüvitamist Soome kindlustusandja korrespondendilt Eestis. Siit lehelt leiate Soome kindlustusandjate korrespondendid Eestis https://vs.lkf.ee/pls/xlk/SYSADM.LK_INFOKESKUS_PKT.valis_korrespondendid.

Kui Te ei tea kahju põhjustanud Soome märgiga sõiduki kindlustusandjat või soovite muud täpsemat teavet, pöörduge palun liikluskindlustuse fondi, kontakt vt www.lkf.ee.

Kui kahju põhjustati välisriigi sõidukiga ei saa oma liikluskindlustuse kindlustusandjalt kahju hüvitamist nõuda.