Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas registris olevale ATV-le on vaja liikluskindlustust?06.10.2015

ATV on registris maastikusõidukina. Siiani pole liikluskindlustus olnud vajalik, kuna maastikusõiduk ei tohi liigelda avalikel teedel, kuid nüüd on registris hoiatus, et puudub kindlustus. Proovisin kindlustust vormistada, kuid sain vastuseks, et sellele masinale pole kindlustust vaja. Tahaks teada kas on vaja või ei?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui ATV on registreeritud maastikusõidukina, siis ei ole kindlustuslepingu sõlmimise kohustust. Maastikusõidukile ei saa liikluskindlustuse lepingut sõlmida.

Kui ATV on registreeritud mootorsõidukina, siis on liikluskindlustuse lepingu sõlmimise kohustus.

Huvi korral vt üksikasjalikumalt siit http://lkf.ee/images/files/Liiklus_ms_atv2.pdf

Selgitamaks registris kuvatavat hoiatust, palun saatke aadressile lkf@lkf.ee teave mis registris hoiatust kuvatakse ja sõiduki registreerimismärk.