Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas seoses sundkindlustusega pean maksma rolleri kindlustust nüüd terve aasta jooksul?08.10.2015

Rollerit kasutatakse kõigest kolmel kuul aastas. Seni olen poliisi soetanud just ainult selleks ajaks. Kas nüüd seoses sundkindlustusega pean maksma rolleri kindlustust terve aasta jooksul? Kui seda ei tee, rakendub sundkindlustus?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Hooajaliselt kasutatava sõiduki puhul ei pea maksma liikluskindlustust kogu aasta eest.

Sundkindlustus rakendub vaid siis, kui kindlustuskohustus on täitmata. Kui sõidukit ei kasutata, siis ei ole kindlustuskohustust viimase liikluskindlustuse lepingu lõppemisele järgneva 12 kuu jooksul.

Näiteks, kui rollerit kasutatakse igal aastal maist septembrini ja selleks ajaks sõlmitakse liikluskindlustuse leping, ei sundkindlustust oktoobrist aprillini ei teki.