Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas auto vastutav kasutaja saab teha kindlustuse oma riskigrupi aluse?16.10.2015

Sooviksin teada, kas siis, kui olen auto vastutav kasutaja, omanik on teine, saan teha kindlustuse oma riskigrupi aluse?
Tänan

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustuslepingu võib sõlmida iga isik, kellel on kindlustushuvi. Kindlasti on kindlustushuvi sõiduki vastutaval kasutajal.

See, kelle kindlustusajalugu kindlustusmakse määramisel kasutatakse, on iga kindlustusandja otsus. Ühtseid reegleid ei ole. Kindlasti ei saa sõiduki kasutaja otsustada, kelle kindlustusajalugu kasutatakse ja kelle oma mitte.

Kõige mõistlikum on leida endale sobiv kindlustusandja LKF-i kalkulaatori abil, vt https://hermes.lkf.ee/. Proovige omaniku koodiga ja vastutava kasutaja koodiga ning võrrelge tulemusi.