Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas "avalikule liiklusele suletud alaks" loetakse ka ettevõtte territooriumit, millele ligipääs on piiratud?22.10.2015

Liikluskindlustuse seaduses on kirjas, et liikluskindlustus ei kehti kui kahju põhjustati sõidukiga töötamise käigus, nt metsa-, põllu-, ehitus- vms töödel avalikule liiklusele suletud alal, sealhulgas teel.
Palun selgitada, kas avalikule liiklusele suletud alaks loetakse ka ettevõtte territooriumit, millele ligipääs on läbi suletud värava ja/või sissesõitu piirab sissesõitu keelav liiklusmärk või mõni muu arusaadav märgistus?
Kui teel on märk sissesõidu keeld või läbisõidu keeld (allpool võib olla ka tahvel, et lubatud vaid maavaldaja loal), kas siis sellisel teel liikluskindlustus kehtib?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustus kehtib ka ettevõtte väravaga suletud territooriumil, kus toimub tavaline sõidukite liikus.

Liikluskindlustus kehtib teel sõltumata sellest, kas teel on sissesõidu keelu märk või mitte.

Siit leiate pikema kirjelduse koos näidetega http://www.lkf.ee/images/files/Liiklus_kindlustusjuhtum_veebitekst4.pdf