Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kui pikalt peab kindlustama aasta jooksul rollerit, et ei rakenduks sundkindlustus?03.11.2015

Kui pikalt peab kindlustama aasta jooksul rollerit, et ei rakenduks sundkindlustus pärast kindlustuslepingu lõppemisest 12 kuu möödumisel? Kas 1 kuust piisab?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse leping peab olema, kui rollerit kasutatakse. Näiteks kui rollerit kasutatakse maist septembrini, siis peab ka liikluskindlustuse leping olema maist septembrini. Kui rollerit ei kasutata, rakendub sundkindlustus, kui viimase lepingu lõpust möödub aasta.

Kui rollerit ei kasutata igaaastaselt, on mõistlik roller registrist ajutiselt kustutada ajaks, mil seda ei kasutata.

12 kuise kindlustuskohustusest vabastuse perioodi rakendumine ei sõltu sõlmitud lepingu kindlustusperioodi pikkusest. Oluline on, et selle 12 kuu jooksul sõidukit ei kasutata. Lühikese perioodiga kindlustuslepingu sõlmimine sundkindlustuse vältimiseks olukorras, kus rollerit kasutatakse, ei ole õige.