Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas välismaal otsasõit lahendatakse minu liikluskindlustuse kaudu isegi siis, kui mul sel hetkel kindlustus puudus?09.11.2015

Olen autoga välismaal ja kindlustus sai läbi. Sel päeval jäi auto objektile maja ette hoovi, aga hommikul tööle minnes oli rootslane sellele sisse tagurdanud. Tegin liikluskindlustuse ära, et autoga liikuda, kuna kahju ei olnud nii suur, et liikuda ei saaks, lihtsalt mõlkimine. Käisime temaga autot hindamas, pildistamas ja rootsi kindlustus võttis minuga ühendust. Leidsime ühise lahenduse, et kuna ma ei viibi pikalt rootsis, siis maksab mulle xxxx summa. Kaua umbes läheb aega sellega, et see mulle kantakse või mõjutab see, et mul puudus sel hetkel liikluskindlustus? Mulle tuli kiri mailile, et minuga võtab ühendust minu kindlustus ja peale seda maksavad nad mulle paranduseks kokkulepitud summa. Aga mul sel hetkel puudus kindlustus, et mis mõttes minu kindlustus võtab minuga ühendust.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Seisvale sõidukile tekitatud kahju hüvitab kahju põhjustaja liikluskindlustus ka siis, kui seisval sõidukil kindlustust ei olnud. Mittekasutatava sõiduki liikluskindlustuse puudumine ei mõjuta nõude käsitlemise aega.

Küsige kirja saatjalt, kes ja mis põhjusel Teiega ühendust võtab.