Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas kindlustus saab iga minu rattasõitu tõlgendada võistlusteks treenimisena, kui olen korra rattamaratonil osalenud?27.01.2016

Tere!
Käisin naisega rattaga sõitmas ja kukkusin endal käe katki. Puudusin töölt 3 kuud. Nüüd sai saadetud kõik vajalikud dokumendid kindlustusele ja tuli vastus, et ei hüvitata kahju, kuna tegelesin spordiga. Vastates neile, et see oli harrastussõit, siis otsiti internetist minu eelmise aasta rattamaratoni tulemus ja öeldi, et tegu on võistlusspordi treeninguga. Küsimus siis, kas see on õige, et kui ma 1 korra olen käinud Tartu maratonil, lühikesel distantsil, mis on rahvasõit ja kui peale seda käin rattaga sõitmas, siis on see võistlusspordiks treenimine?

Ette tänades!

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

See, et olete osalenud elus ühe korra rattavõistlusel, ei tähendada, et iga kord rattaga sõites treenite järgmiseks võistluseks. Kui on vaja vastust küsimusele, kas vigastasite enda treenides või mitte, siis seda tuleb hinnata lähtuvalt esinenud asjaoludest.