Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustus hüvitab välismaal teelt väljasõiduga tekkinud kahju (teisi kannatanuid ei olnud)?27.01.2016

Tere.
Liiklusõnnetus toimus välismaal teelt välja sõites ja ainuke kahjukandja on teelt välja sõitnud sõiduki omanik (liiklusõnnetust registreeritud politseis ei ole, tunnistajad ja fotod sündmuskohalt puuduvad). Kas sellisel juhul hüvitab liikluskindlustusandja sõiduki remondist tulenevad kulud?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustusega on kindlustatud sõiduki valdaja vastutus kolmandale isikule tekitatud kahju eest. Ei hüvitata sõiduki valdaja juhitud sõiduki kahjustumise või hävimise kahju ka siis, kui valdaja ise ei olnud sõiduki omanik.

Sõidukit saab kindlustada sõidukikindlustuse lepinguga.