Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kuidas teada saada tööandja auto kindlustusfirmat?17.03.2016

Tere
Sooviksin teada saada tööandja kindlustusandja kuid kindlustuspoliis on tööandja käes ja mulle andmeid ei anta. Kas tööandja saab eelnevalt nõuda minult veel remontimata auto remondikulude hüvitamist või alles peale auto remondi teostamist?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse kindlustusandja saab teada LKF-i päringust, vt https://vs.lkf.ee/pls/xlk/!sysadm.ic_insurance_cover_pkt.show_form?p_purpose=DRIVE.

Võib arvata, et soovite teada sõidukikindlustuse kindlustusandjat. Seda ei saa muul viisil teada, kui küsida seda kindlustusvõtjalt ehk antud juhul tööandjalt.

Kui tööandja on saanud sõidukikindlustuse kindlustusandjalt hüvitise sõiduki taastamiseks, siis seda kahju osa tööandja Teilt nõuda ei saa.
Kui peate tööandjale sõiduki kahjustumise läbi tekkindu kahju hüvitama, siis võib tööandja seda Teilt nõuda ka enne sõiduki taastamist.