Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskahju tekitajal on õigus tutvuda menetlustoimikuga või saada informatsiooni kahjunõude esitaja kohta?02.06.2017

Tere
Kas liikluskahju tekitajal on õigus tutvuda menetlustoimikuga või saada informatsiooni kahjunõude esitaja isiku, tema poolt antud seletuse ning liiklusvahendi kahjustuste andmete kohta? Tänan

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Üldiselt on kahju tekitajal õigus võlaõigusseaduse § 1015 alusel tutvuda nõude käsitlemise käigus kindlustusandja poolt kogutud andmetega. Erandiks võivad olla kannatanu isikuandmed või olukorrad, kus andemete avaldamine ei ole lubatud.