Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas mootorrattal ja sõiduautol on üks riskikoefitsient?26.09.2011

Soovin teada, kas riskikoefitsient kohaldub eraldi sama isiku omandis olevale sõiduautole ja mootorrattale või toimub arvestus eraldi?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Ühtset ületurulist riskikoefitsienti ei ole olemas. Iga kindlustusandja määrab ise mil määral ja kuidas mõjutab isiku kindlustus- ja kahjuajalugu kindlustusmakse suurust, vt üksikasjalikumalt http://www.lkf.ee/images/files/Yhtset_RKd_eiole.pdf.

Teie küsimusele saab täpse vastuse anda vaid Teie kindlustusandja.