Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas avarii põhjustaja kaskokindlustus maksab ka minu kahjud kinni?26.09.2011

Osalesin avariis Tartus, kus minu sõidukile keerati ette. Olin peateel, kuid puudus liikluskindlustus. Teine osapool, kes põhjustas liiklusõnnetuse, temaga täitsime selle avariiankeedi ära, kus ta tunnistas oma süüd ning ütles, et teeb enda auto kaskoga korda. Hetkel polnud muidugi õrna aimugi, et kindlustus oli mul kehtivuse kaotanud. Paljud ütlevad, et tema kindlustus korvab minu auto kahjud, kuidas tegelikult on?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse alusel hüvitab kindlustusandja liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud liikluskahju teisele isikule. Asjaolu, et kannatanu juhitud sõidukil puudus liikluskindlustus ei mõjuta kahju hüvitamist.

Kahju hüvitamiseks pöörduge kahju põhjustaja liikluskindlustuse kindlustusandja poole.