Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas mul on õigus saada kindlustuselt minu auto remonttööde akti ja hinnakalkulatsiooni koopiat?22.03.2018

Tere, juhtus liiklusavarii, minu autole sõideti otsa, lasin auto kahjud ära hinnata, kas mul on õigus saada remonttööde akti ja hinnakalkulatsiooni koopiat või need dokumendid on kindlustuse poolt mulle kättesaamatud? Kas nende dokumentide alusel võin valida endale sobiva remonditöökoja või tuleb uus hinnapakkumine võtta?
Ette tänades

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Teil on õigus küsida ja saada kindlustusandjalt teavet, mis puudutab Teile kahju hüvitamist, sh sõiduki taastamiskulude kalkulatsioon. Ju on Teil õigus saada ka auto remonttööde akti, aga pean tunnistama, et ma ei tea, mis akt see on.

Ühe remondiettevõtte koostatud kalkulatsiooni alusel ei pea teine remondiettevõte tööd tegema. Kui soovite, et töö teeks teine remondiettevõte, siis peab see teine ettevõtte ise tööde mahu ja maksumuse hindama ehk oma kalkulatsiooni koostama.