Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas pidevast tööstressist äkki tekkinud südamevigastus (rütmihäire ja muud) ei olegi õnnetusjuhtum?10.04.2018

Kas pidevast tööstressist äkki tekkinud südamevigastus (rütmihäire ja muud) ei olegi õnnetusjuhtum st kas selline vigastuse tekkimise mehhanism ei ole võrdne õnnetusega? Vigastus ei ole siis oluline sest tegemist on haigestumisega? Siis surma puhul ju ka ei ole kindlustuskaitset juhul muidugi kui ise sured. Tänan

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Õnnetusjuhtumikindlustuse kindlustusjuhtumi kirjeldus on kokku lepitud kindlustuslepingus. Tavaliselt on kindlustusjuhtumiks trauma nagu venitus, põrutus, luumurd, põletus. Haigust ei loeta õnnetusjuhtumiks. Seega üldiselt ei ole aja jooksul tekkinud südame rütmihäire vmt haigus õnnetusjuhtumikindlustuse kindlustusjuhtum.

Laiema kindlustuskaitse saate siis, kui sõlmite lisaks õnnetusjuhtumikindlustuse lepingule ka elukindlustuse lepingu.