Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas on võimalik sõiduki omanikuvahetusel üle kanda ka kindlustus?12.06.2018

Sõiduki omanikuvahetusel kindlustuse üle kandmine uuele omanikule. Kuidas teha ja on see võimalik?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse leping läheb sõiduki omaniku vahetumisel automaatselt üle uuele omanikule. Sõiduki omandanud isik asub automaatselt kindlustusvõtja kohale alates tema omanikuks registreerimisest liiklusregistris. Üksikasjad vt siit https://www.lkf.ee/et/kindlustamise-tavad/s%C3%B5iduki-omaniku-muutumine.

Ka sõidukikindlustuse leping läheb vastavalt võlaõigusseaduse § 494 sõiduki omandajale automaatselt üle.