Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas omanik saab nõuda sõiduki taastamist, kui kulu selleks on turhinnaga võrdne?07.09.2018

Kui sõiduki väärtus ja taastamise väärtus on võrdsed, kas siis omanikul on õigus nõuda taastamist? Kas on mingi kindel piir märgitud kus on veel õigust nõuda taastamist?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse kahju hüvitamisel saab asja omanik nõuda auto taastamise kulu hüvitamist, kui taastamise kulu on võrdne auto väärtusega peale taastamist. Erilistel juhtudel võib taastamise kulu olla auto väärtusest isegi suurem.

Sõidukikindlustuse lepingus on vastavad piirid ja see, kellel on vastava otsuse tegemise õigus eraldi kokku lepitud.