Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas kindlustus võib maksmisest keelduda põhjusel, et tegemist oli liiklusreeglite tahtliku rikkumisega vms?27.09.2018

Tere,
Põhjustasin jalgrattaga sõites liiklusõnnetuse, kui sõitsin mööda kõnniteed ja ei märganud kõrvalteelt lähenevat autot. Sõlmitud on eluaseme vastutuskindlustus, mis peaks kahjud katma. Kas kindlustus võib maksmisest keelduda põhjusel, et tegemist oli liiklusreeglite tahtliku rikkumisega vms.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

On tavaline, et vastutuskindlustuse lepingu alusel ei hüvitata tahtlikult tekitatud kahju. Samas, Teie küsimuse tekstist ei nähtu, et oleksite kahju tahtlikult tekitanud.

Vaadake on kindlustuslepingust järgi – kas ja mis tingimused on lepingus kokku lepitud liiklusõnnetuse läbi kahju tekitamisel. Vajadusel pöörduge kindlustusandja poole, selgitage olukorda ja küsige kindlustusandalt nõu.