Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustus hüvitab minu poolt maha sõidetud tänavavalgustuse posti?19.12.2018

Tere! Sõitsin maha tänavavalgustus posti, kuna kannatanuid ei olnud siis lahkusin teadmatusest sündmuskohalt, võttes politseiga ühendust hiljem. Sain õnnetuse põhjustamise eest trahvi ja asi fikseeritud. Kas sellisel juhul on võimalik, et liikluskindlustus hüvitaks posti?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Ka siis, kui kahju tekitaja lahkub sündmuskohalt, hüvitab tema liikluskindlustuse kindlustusandja kannatanule tekitatud kahju. Seega, küsimuses toodud juhul, jah, Teie liikluskindlustuse kindlustusandja hüvitab posti omanikule tekitatud kahju.

Teavitage juhtunust palun oma liikluskindlustuse kindlustusandjat ja vastavalt õnnetuse toimumiskohale ka posti omanikku (tavaliselt on selleks kohalik omavalitsus või riik läbi Maanteeameti).