Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Mille alusel naabrilt välja nõuda meie kahju omavastutuse summa?15.01.2019

Tere!
Kindlustuse kaudu sai likvideeritud veeavarii kahjud ja meil tuli tasuda omavastutuse summa 200€. Kindlustusest öeldi meile, et võime selle kahju põhjustajalt tagasi nõuda. Nüüd on aga olukord, kus ülemise korteri omanik tahab näha paragrahvi, et kust me võtame selle õiguse seda neilt tagasi küsida. Kuna tema sai juba eelnevalt kindlustusest kahjude tasumise arve, siis ta leiab, et me nõuame alusetult tema käest raha. Kas saaksite mulle anda viite, mille saaksin naabrile ette näidata, et raha tagasi nõue ei ole seaduse vastane?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Omavastutuse kandmise nõuet saate tõestada, kui näitate kahju tekitajale kindlustusandja otsust kahju hüvitada. Sellest peab tulema välja kogukahju ja asjaolu, et kindlustusandja võttis kogukahjust maha omavastutuse, mis jäi Teie enda kanda.

Üldine kahju hüvitamise kohustus tuleb antud juhul võlaõigusseaduse § 1043.