Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas kannatanu autol puuduv tehnoülevaatus mõjutab kuidagi liikluskahju hüvitamist?20.05.2019

Tere,
juhtus liiklusõnnetus, kus auto B tagurdas parklas otsa autole A. Vormistasime kohapeal dokumendid ja auto B juht tunnistas, et on liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi. Mõlemal autol on liikluskindlustuslepingud olemas, kuid mina kui auto A juht avastasin, et minu autol puudub kehtiv tehnoülevaatus. Tahtsin küsida, kas see mõjutab kuidagi liikluskahju hüvitamist või ei puutu see antud juhul asjasse?
Tänan väga!

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kannatanu sõiduki tehnoülevaatuse puudumine tavaliselt ei mõjuta kahju hüvitamist liikluskindlustuse lepingu alusel. Mõju võib olla üksnes siis, kui ka kannatanul oli mingi osa õnnetuse tekkimises ning sõiduki tehniline seisukord oli õnnetuse üks põhjustest.