Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas on kohustuslik vormistada liikluskindlustus haagisele (treilerile), haagis iseseisvalt liikluses ju ei osale?29.05.2019

Kas on kohustuslik vormistada liikluskindlustus haagisele (treilerile)? Haagis iseseisvalt liikluses ju ei osale, ainult järelveetavana.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Jah, liikluskindlustuse leping peab olema ka mootorsõiduki liiklusregistrisse kantud haagisel. Liikluskindlustuse seaduses on kirjas, millal hüvitatakse kahju haagise liikluskindlustuse lepingu alusel – näiteks siis, kui kahju põhjustati haagisega autoga ja veduk jääb tuvastamata. Ka võib juhtuda, et pargitud haagis pääseb liikuma nii, et põhjustab ise kahju.