Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Mitmendat päevast tekib sundkindlustus uuele liiklusregistrisse kantud sõidukile? 25.11.2019

Tere,

Alates mitmendat päevast tekib sundkindlustus uuele liiklusregistrisse kantud sõidukile?

Aitäh!

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Sundkindlustus tekib kohe, kui kindlustuslepingu sõlmimise kohustus on täitmata. Kui registreerite sõiduki liiklusregistris ja jätate liikluskindlustuse lepingu sõlmimata, siis tekib kindlustamata sõiduki sundkindlustus (automaatne liikluskindlustus) alates sõiduki registreerimisest.

Sundkindlustuse tekkimisest ja lõppemisest vt üksikasjalikumalt siit https://www.lkf.ee/et/sundkindlustus.