Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kes hüvitab kahju, kui süüdlaseks oli purjus jalakäija?08.11.2011

Kes hüvitab kahju autoomanikule remondi eest, kui avarii (auto ja inimese vahel) põhjustajaks on purjus jalakäia, kes ületab teed vales kohas. Autol oli kohustuslik kindlustus kuid puudus kaskokindlustus.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Tavaliselt kuulub selline kahju hüvitamisele sõidukikindlustuse (kaskokindlustuse) lepingu alusel. Kui sõidukikindlustuse lepingut ei olnud, siis tuleb sõiduki omanikul nõuda kahju hüvitamist selle põhjustajalt ehk jalakäijalt.