Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Poliis kadunud ja kindlustus väidab, et ei tegele enam sellega (pulmakindlustus aastast 1994)30.11.2011

Tere.
Minu abikaasa sõlmis pojale pulmakindlustuse 1994-1995a alguses pulmakindlustuse IF kindlustuses. 1995a jaanuaris ta sai õnnetult surma. Tookord maksime 122 krooni ja ülejäänu pidi maksma kindlustus kuna kindlustussõlmija hukkus. Kindlustussumma oli 2000 krooni. Tingimus oli tol ajal, et kui poeg oleks enne 21a abiellunud, oleks summa välja makstud või kui saab 21a ja pole abiellunud, makstakse 2000 krooni välja. Nüüd sai poeg 21a. On üks probleem - nimelt on poliis kadunud. Võtsin ühendust IF kindlustusega, nemad väitisid, et ei tegele selle kindlustusliigiga. Kas mul üldse tasub sellega tegeleda?
Tänan Teid

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusleping on eeldatavalt sõlmitud RAS Eesti Kindlustusega. Tänaseks on RAS Eesti Kindlustus kindlustuslepingud jagatud If P&C Insurance AS (kahjukindlustuslepingud) ja Swedbank Life Insurance SE (elukindlustuslepingud) vahel.

Pulmakindlustus on elukindlustusleping, seega palun pöörduge teabe saamiseks Swedbanki poole.