Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kui autot ei kasutata, kas tuleb sõlmida liikluskindlustuse leping?12.12.2011

Tere
Kui auto on võetud arvele aga ei kasutata, kas tuleb sõlmida liikluskindlustuse leping? Kui pikk võib olla aeg vormistamise ja lepingu sõlmimise vahel?
Tänan

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Igal mootorsõidukil, mis on liiklusregistris registreeritud, peab olema kehtiv liikluskindlustuse leping. Leping peab olema ka liiklusregistris registreeritud sõidukil, mida ajutiselt ei kasutata. Kui sõidukit kasutatakse, siis peab olema lisaks liikluskindlustuse lepingule ka liikluskindlustuse poliis.

Liikluskindlustuse leping tuleb sõlmida viivitamata peale sõiduki registreerimist liiklusregistris.