Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Põhjustasin sõbra autoga väikse avarii, sõbral nüüd kindlustusmakse suurem, kas seda saaks ümber muuta, (süüdi ju mina)?06.02.2012

Tere, selline mure, et kasutasin sõbra autot ja parklas tagurdasin teisele autole otsa. Ei ole siin vaielda midagi ja kahju oli minimaalne. Sai kõik ära vormistatud ja paberid kenasti enda nimel ära tehtud. Nüüdseks on tulemus see, et sõbra liikluskindlustus tõusis märgatavat ja minu koefitsient on ikka sama. Kas mu sõbra koefitsienti pole võimalik koos põhjendustega saada tagasi endisele tasemele? Kui auto omanik laenab teisele inimesele auto, kas siis tõesti pole kindlustusel vahet, kes oli roolis ja kes peaks tegelikult kahju korvama?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse kindlustusmakse suuruse ja seda mõjutavad asjaolud, sh kindlustus- ja kahjuajaloo mõju kindlustusmaksele, määrab iga kindlustusandja iseseisvalt. Ühtset ja ületurulist süsteemi ei ole.

Vt ka http://www.lkf.ee/images/files/Kindlustusajalugu_selgitus(a).pdf ja http://www.lkf.ee/images/files/Yhtset_RKd_eiole.pdf

Seega palun pöörduge oma sooviga konkreetse kindlustusandja poole. Kindlustusandja selgitab Teile kindlustus- ja kahjuajaloo mõju kindlustusmaksele ja vastavat metoodikat.