Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kuidas teha kindlustust sõidukile, mille omanik on surnud ja registritoimingud on peatatud?06.02.2012

Ostsin auto, läksin sõidukit enda nimele ümber registreerima kuu aega hiljem. Selgus, et auto registritoimingud on peatatud aasta tagasi kohtutäituri poolt. Selgus, et sõiduki omanik on vahepeal surnud. Kohtutäitur ei vasta telefonile ega kirjadele. Varsti saab kindlustus läbi, kuidas sellisel juhul liikluskindlustust juurde osta saab? Ette tänades.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Sõiduki registriandmete muutmise küsimuses palun pöörduge Maanteeameti liiklusregistri büroo poole.

Liikluskindlustuse leping läheb automaatselt üle sõiduki omandanud isikule. Seda vaatamata sellele, kes on märgitud kindlustusvõtjaks liikluskindlustuse registris. Uue liikluskindlustuse poliisi saate lepingu sõlminud kindlustusandjalt.