Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas ja kellele saab esitada kahjunõude, kui ettevõtte kaubikut avarii tagajärjel kasutada ei saa?16.05.2012

Tere!
Juhtus avarii, põhjustaja võttis süü omaks, kuid järgmine päev läks kindlustusse ja vaidlustas oma süü. Kahjukannatajal nüüd tööauto (juriidilise isiku nimel ja lisaks veel kaubik) seisab juba 3 nädalat, sest liikluses seda ju kasutada ei saa. Kas saab esitada kahjunõude ja kellele või saab selle kuidagi teisiti lahendada?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kahju, mis tekib sellest, et liiklusõnnetuses kahjustatud sõidukit ei saa kasutada, hüvitamist saab nõuda kahju tekitajalt ehk liiklusõnnetuse põhjustajalt.

Liikluskindlustuse kindlustusandjal ei ole sellise kahju hüvitamise kohustust.