Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustust saab sõlmida ka auto kasutaja, kes ei ole auto omanik?05.06.2012

Tere.
Soovitakse osta autot järelmaksuga selliselt, et auto tehniline pass jääb seniks mulle, kuni viimase makse laekumiseni, kuid auto läheb teise inimese valdusse. Kas on võimalik selle sõiduki liikluskindlustus teha ostja, ehk siis selle inimese nimele, kes seda autot kasutab? Ja minul kui müüjal ei tekiks pärast ebameeldivaid üllatusi?
Palun nõu!
Aitäh

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse kindlustusvõtjaks saab olla üksnes sõiduki omanik. Lepingu sõlmimisel lähtutakse liiklusregistri andmetest. Lepingu sõlmimise kohustus on sõiduki omanikul.

Lepingu saab sõlmida kindlustusvõtja esindajana ka teine isik, kui sel isikul on volitus lepingu sõlmimiseks. Näiteks on tavaline, et liisinglepinguga annab sõiduki omanik kasutajale volituse sõlmida liikluskindlustuse leping.

Kindlustusvõtja põhikohustus on tasuda kindlustusmakset. Seega sõiduki omanikul, kui kindlustusvõtjal on kindlustusmakse tasumise kohustus.