Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Milline on minimaalne periood millele saab liikluskindlustust vormistada?27.06.2012

Tere!
Sooviks teada, kas saan internetis teha kindlustust oma autole ainult 4-ks päevaks?
Kehtiv kindlustusleping on olemas kuid kehtivat poliisi alates tänasest enam mitte, kuid oleks vaja autot kasutada selle kuu viimase päevani seega vajan 4-ks päevaks kehtivat poliisi!
Kahjuks ei lase kindlustusandja veebilehel seda teha, minimaalselt saab teha 1 kuuks, kuid nii kauaks seda vaja ei ole!

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse seaduse kohaselt väljastatakse poliis üheks päevaks kuni 12 kuuks.

Kui kindlustusandja veebilehel ei ole võimalik Teie soovitud kindlustusperioodiga poliisi vormistada, siis pöörduge poliisi vormistamiseks kindlustusandja poole. Mugavaim on kindlustusandjalt telefoni teel täpsustada, kuidas saab poliisi lühikeseks perioodiks.

Kindlustusandjate veebirakendused on erinevad. On kindlustusandjaid, kelle veebirakenduses saab poliisi ka üheks päevaks.