Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas kaskokindlustus korvab autole avalikus kohas õhu kaudu levinud pritsmetest tekkinud kahju?04.07.2012

Tere
Ma pargin Tallinnas avalikus kohas ja seal kõrval territooriumil on üks suurfirma, kes tegeleb avaliku õhuruumi reostusega sellel määral, et mu auto (teisi autosid on siin veel sama kahjustusega) on peale parkimist kaetud värviga, mille lendu lasi vastav firma (tegemist on spetsiifilise värviga laevadele, vajadusel saab võtta autolt värvi proove).
Mul on kehtiv suurkasko - kas mul on mõtet minna kaskokindlustusse rääkima autoga juhtunust või ma pean kahjudega leppima ja vaatama oma kuludega kuidas auto (must) värvi valgetest täppidest puhtaks saan? Need on värvi küljes nii kõvasti kinni, et lihtsalt pestes maha ei tule (autol on veel tehase kere garantii).
On mul üldse mingeid võimalusi enda kaitseks?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Pöörduge kahjunõudega oma kindlustusandja poole. Kui tegu on ootamatu ja äkilise sündmusega, siis tavaliselt on kirjeldatud juhtumi puhul tegemist kindlustusjuhtumiga. Kindlustuslepingu tingimused on kindlustusandjati erinevad ning juhtumis võib olla üksikasju, millel on mõju kahju hüvitamisele.

Kui tegu ei ole kindlustusjuhtumiga ja kindlustusandja kahju ei hüvita, siis saate kahju hüvitamist nõuda kahju tekitajalt.