Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas liikluskindlustus hüvitab praamil või laeval sõidukile tekitatud kahjud?09.07.2012

Kas liikluskindlustus kehtib ka praamil või laeval?
Kas kohustuslik liikluskindlustus hüvitab praamil või laeval sõidukile tekitatud kahjud?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustus kehtib teeliikluses. Teeliikluseks loetakse ka sadamas sildunud riigisisest liinivedu tegevale reisiparvlaevale mootorsõidukite pealesõitu ja sellelt mahasõitu. Muudel juhtudel liikluskindlustuse lepingu alusel praamil või laeval tekkinud kahju ei hüvitata.