Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kui suured võivad olla kindlustaja kahjukäsitluskulud?19.09.2012

Tere.
Põhjustasin avarii. Koostasin teise poolega tõendi ja läksime lahku, tema ilmutas sellest kindlustusele, kuid minul polnud võimalik seda viie päeva jooksul teha. Niisis nõudis kindlustus minult 30% hüvitatud summast (163 eurot). Kuid sellele summale nõuavad nad lisaks 245 eurot käsitluskulusid. Siit küsimus, et kas on muutunud seadus, mis määras maksimum käsitluskuludeks 15% summast? Kui palju on õigus nõuda kindlustajal kahjukäsitluskulusid?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusandja kahjukäsitluskulud, mida kindlustusandjal on kahju põhjustajalt õigus nõuda, peavad olema mõistlikud. Kindlustusandja peab põhjendama, millest kahju käsitlemise kulud koosnevad. Seadust, mis sätestaks kahjukäsitluskulude suuruse, ei ole.