Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas haagise kindlustamisega kaasneb liikluskindlustuse riskikoefitsiendi vähenemine?23.10.2012

Tere,
Kui ma ostan endale haagise ja kindlustan selle, kas auto soetamisel läheb mul riskikoefitsient samuti väiksemaks või mitte? Tänan!

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Riskikoefitsiendiks on harjutud nimetama isikuga seotud sõidukite kindlustuskaitsete ja kahjude ajaloost sõltuvat kindlustusmakset mõjutavat komponenti. Liikluskindlustuse kindlustusmakse suuruse ja asjaolud, millest see sõltub, määrab iga kindlustusandja iseseisvalt. Seega on ka riskikoefitsiendi arvutamise metoodika iga kindlustusandja määrata. Ületurulist, s.t kõikide kindlustusandjate poolt ühiselt kasutatavat metoodikat riskikoefitsiendi arvutamiseks ei ole.

Teie küsimusele, kas haagise kindlustamine ja haagisega tekitatud kahjud iseloomustavad Teie riskikäitumist nii, et seda saab arvestada ka näiteks sõiduauto, mootorratta või veoauto kindlustusriski hinnastamisel, saab vastata üksnes iga kindlustusandja iseseisvalt.