Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kuidas toimub kahjude korvamine, kui avariisse sattunud autol puudus kindlustus, kuid avariis on süüdi teise auto juht?01.11.2012

Tere,
Mul on selline küsimus. Autol pole kehtivat kindlustust ja toimus avarii kus süüdi on teise auto juht (ise tunnistas oma süüd ja politsei on selle fikseerinud). Mis nüüd, milline võib olla tagajärg?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kannatanule kahju hüvitamisel ei oma kahjustatud sõiduki liikluskindlustuse olemasolu tähendust, kui kahju eest vastutab liiklusõnnetuse teine osapool.