Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kes korvab kahju, kui tagandasin teisele autole otsa?04.12.2012

Tere,
Kui ma tagurdasin autole sisse ja tekitasin paar kriimu, kas siis kindlustus hüvitab talle selle? Või ma pean ise talle selle kinni maksma. Endal on tavaline liikluskindlustus ja teisel autol on kasko.

Tänud.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Liikluskindlustuse lepingu alusel hüvitab kindlustusandja sõiduki juhi tekitatud kindlustusjuhtumi läbi tekkinud kahju teistele isikutele.

Hüvitamisele kuulub ka teise sõiduki kahjustamisest tekkinud kahju, mille tekitasite tagurdades oma sõidukiga teisele sõidukile otsa. Teie juhitud sõidukile tekkinud kahju tuleb Teil endal kanda, kui Teil ei olnud vabatahtlikku sõidukikindlustust.