Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas saan vormistada kindlustuse ja teha ülevaatuse autole, mis ei ole minu nimel?20.12.2012

Ostsin auto, millel puudub ülevaatus ja kindlustus. Auto pole kirjutatud minu nimele. Oleks vaja teha ülevaatus ja kindlustus. Kas ma saan need teha ilma autot enda nimele kirjutamata?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kui olete ostnud sõiduki, siis tuleb sõiduk liiklusregistris oma nimele vormistada. See on kohustus, mida tuleb täita.

Liikluskindlustuse lepingu kindlustusvõtja on alati sõiduki omanik. Liikluskindlustuse leping sõlmitakse liiklusregistri andmete alusel. Kui olete sõiduki omanik, siis peate olema liiklusregistris sõiduki omanikuks märgitud. Sõiduki eelmise omaniku nimel tavaliselt kindlustuslepingut sõlmida ei tohi.

Sõiduki tehnoülevaatuse käigus kontrollitava teabe kohta saate täpsemat teavet Maanteeametist. Sõiduki omaniku muutusest liiklusregistri teavitamine on üldine kohustus ja see kohustus ei sõltu toimingutest, mida sõidukiga seoses soovite teha.