Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kes võiks olla auto väärtuse hindaja, kui ma ei ole nõus kindlustusepoolse pakkumisega?02.01.2013

Minu sõiduk ei kuulu peale liiklusõnnetust taastamisele. Ma ei ole rahul kindlustuse poolt makstava rahaga uue masina soetamiseks. Soovitate eelnevates vastustes tellida kolmandalt osapoolelt sõiduki väärtuse hindamine ja siis kindlustusega läbi rääkida. Kes võiks olla kolmas osapool (autoremondi töökoda), kellelt hindamine tellida?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Sõiduki väärtuse hindamise teenust pakuvad mitmed automüügi ettevõtted. Samuti on eksperte, kes on spetsialiseerunud sõiduki väärtuse hindamisele. Kõige hõlpsamini leiab vastava teenuse osutajate kontaktandmed internetist. Soovitust kasutada mõnd konkreetset teenuseosutajat ma anda ei saa.