Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Kas oma nimele esimese auto ostmisel maksan kindlustust kõrge riskikoefitsiendi järgi, kuigi olen sõitnud 20 aastat?28.01.2013

Tere,
olen 1994. aastast autojuht. Minu perel oli nendel aastatel mitu sõidukit, autode omanikuks oli minu abikaasa kellel puudusid juhiload, kasutajaks olin mina. Riskikoefitsient oli juba 0,40. Eelmisel aastal läksin naisega lahku ja ostsin endale sõiduki, olen ise omanik ja selgus, et nüüd mul on kõige suurem riskikoefitsient, sest on esimene kindlustus minu nime peale. Kas mingit seadust või muud eeskirja ei ole, et saada tagasi oma 0,40 riskikoefitsienti. Äitäh

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Ühtset ja ületurulist riskikoefitsienti ei ole olemas. On tavaline, et liikluskindlustuse kindlustusmakse suuruse arvutamisel arvutatakse isiku varasemat kindlustus- ja kahjuajalugu, kuid iga teenuseosutaja kasutab oma metoodikat. Täpsemalt vt http://www.lkf.ee/images/files/Yhtset_RKd_eiole.pdf

Andmed, millele tuginedes kindlustusandja isiku kindlustus- ja kahjuajalugu hindab, on kindlustusandja määrata. Usun, et kui suudate kindlustusandjale tõendada, et olete praktikas olnud aktiivne liikleja, siis kindlustusandja arvestab seda kindlustusmakse määramisel. Teavitage kindlustusandjat oma liiklemise kogemusest ja paluge kindlustusandjal seda arvestada.