Kahju- ja elukindlustus

Küsimus: Õnnetus rolleriga (avariikahjude hüvitamine)20.04.2011

Tere,
Kui rolleriga juhtub õnnetus, mille põhjustamises mina süüdi ei ole ning juht sõidab minema - kas sel puhul liikluskindlustuse fond maksab kahjud (s.h minul kindlustust ei ole)?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Eesti Liikluskindlustuse Fond (LKF) hüvitab tundmatuks jäänud mootorsõidukiga tekitatud kahju. Üldjuhul ei hüvitata tundmatuks jäänud mootorsõidukiga teisele mootorsõidukile tekitatud kahju. Kahju hüvitamisel ei oma tähendust, kas kahjustatud asi või kannatanu omas kindlustuslepingut. Mootorsõiduk on mootori jõul liikuv sõiduk, mis tuleb liiklusregistris registreerida. Mootorsõidukiks ei loeta näiteks mopeedi ega maastikusõidukit.

Seega LKF hüvitab rolleri (mopeedi) juhile ja selle omanikule tekkinud kahju, kui liiklusõnnetuse põhjustanud mootorsõidukit ei ole võimalik kindlaks teha. Kahju hüvitatakse vastavalt liikluskindlustuse seadusele.

Eeltoodu muutub alates 01.07.2011. Alates uue liiklusseaduse jõustumisest on ka roller mootorsõiduk. Kui liiklusõnnetus toimub peale 01.07.2011, siis tundmatuks jäänud mootorsõidukiga rolleri omanikule tekitatud kahju ei hüvitata.

Alates 01.07.2011 tuleb ka rolleri suhtes sõlmida liikluskindlustuse leping. Liikluskindlustusest rolleri suhtes vt täpsemalt http://www.lkf.ee/download.php?id=885.