Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas kindlustuse omavastutus on inimese kanda või võib selle veekahju tekitajalt ikkagi välja nõuda?10.04.2013

Tervist
Sooviks teada, kui mul on korter kindlustatud ja kanalisatsiooni ummistuse pärast tekib minu korterile veekahjustus. Kindlustusfirma poolt teostati remonditööd, mille arve esitati kahju tekitajale ehk korteriühistule. Remondi teostanud firma juht andis meile omavastutuse arve, mille palus anda korteriühistule, et nemad selle korvaks, aga nemad keelduvad seda tegemast, öeldes, et omavastutuse peame maksma meie. Kas on mingi võimalus nõuda korteriühistult selle omavastutusarve tasumist või pean selle ikkagi ise maksma.
ette tänades

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Omavastutus tuleb Teil kanda oma kodukindlustuse kindlustuslepingu järgi. Kui kahju tekkimise eest vastutab korteriühistu, siis peab korteriühistu korvama kogu tekkinud kahju, sh ka omavastutuse, mis tuleb Teil enda kindlustuslepingu järgi kanda.

Näiteks, kui Teil ei oleks olnud kodukindlustuse lepingut, siis peaks korteriühistu (eeldades, et ühistu vastutab tekkinud kahju eest) korvama kogu tekkinud kahju. Kui Teie kindlustusandja on Teile kahju hüvitanud, siis korvab korteriühistu kindlustusandja makstud hüvitise kindlustusandjale ja omavastutuse osa Teile.

Korteriühistu vastutus tekkinud kahju eest ei saa olla sõltuvuses sellest, kas olete sõlminud kodukindlustuse lepingu või mitte.