Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas kindlustus nüüd ei korvagi, kuna olid jääknähud, kuigi pidin õnnetuse ärahoidmiseks kraavi sõitma?16.07.2013

Tere! Minul selline probleem ,et olen avariis kannataja pool. Pidin oma autoga teelt välja sõitma, et lauskokkupõrget teise autoga ära hoida. Nimelt sõitis see teine sõiduk vasakul pool teed minu sõidusuunas mulle vastu. Nüüd minu auto mahakandmisele. Käis kohal ka politsei. Kuna eelmine päev olin joonud, olid mul jääknähud. Kas kindlustusel on õigus mind jätta sellepärast kahju hüvitisest ilma? Kuigi hoidsin ju suurema avarii ära.

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

Kindlustusandjal on õigus vähendada hüvitist (näiteks sõidukijuhi raske hooletuse korral) või sellest keelduda (sõidukijuhi tahtluse korral), kui liiklusreegleid on rikutud viisil, mis oluliselt on suurendanud kindlustusriski (näiteks sõiduki juhtimine alko- või narkojoobes või juhtimisõiguseta, lubatud sõidukiiruse ületamine olulisel määral, suverehvide kasutamine talvel) ja mõjutanud liiklusõnnetuse tekkimist.

Kindlustusandjal on õigus hüvitist vähendada nii palju, kui palju rikkumine mõjutas õnnetuse toimumist ja õnnetuses tekkinud kahju suurust.