Kahju- ja elukindlustus


Küsimus: Kas vastab tõele, et kui kannatanud sõidukil puudud kindlustus, siis saan ainult 50% hüvitist?11.11.2013

Tere,
Autol pole kehtivat kindlustust ja toimus avarii, kus süüdi on teise auto juht (ise tunnistas oma süüd ja täitsime blanketid). Mis nüüd, milline võib olla tagajärg? Keretöökojas räägiti, et nüüd on tulemas süü jagamine ja mina saan 50% kahjuhüvitist. Kas see vastab tõele?

Vastus: Lauri Potsepp, juhatuse liige, Eesti Liikluskindlustuse Fond; Eesti Kindlustusseltside Liit, www.lkf.ee, www.eksl.ee

See ei vasta tõele. Asjaolu, et sõidukil puudus liikluskindlustuse leping või poliis, ei oma liiklusõnnetuses põhjustamise süü ega tekkinud kahju eest vastutuse määramisel tähendust. Teisisõnu, kui sõiduki juhil ei olnud oma osa liikluskindlustuse juhtumi tekkimisel, siis hüvitab teise sõiduki liikluskindlustuse kindlustusandja kahju vaatamata sellele, et kahjustunud sõidukil ei olnud liikluskindlustust.

Eeltoodu ei tähenda, et ilma liikluskindlustuseta sõidukit võib liikluses kasutada. Kui sõidukit kasutatakse liikluses, peab sõiduki suhtes olema sõlmitud liikluskindlustuse leping ja selle alusel peab olema väljastatud kehtiv poliis.