Äriõigus

Küsimus: Kuidas vormistada, kui tahan anda osaühingust 49% oma partnerile?14.05.2014

Olen 100% osaühingu omanik, kuid sooviksin 49 % anda oma partnerile. Kuidas seda õigesti vormistada, et äriregistris see ka kajastuks?

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Osalust saab nii müüa kui ka kinkida. Juhul, kui OÜ osad pole registreeritud Eesti Väärtpaberite Keskregistris (https://www.e-register.ee/), tuleb tehing vormistada notari juures, kes edastab ise info ka äriregistrile. Seega soovitan Teil pöörduda notari poole.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn & Tartu
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee