Äriõigus

Küsimus: Kuidas maksta osanikule osaühingu asutamise kulud osaühingu poolt, et see korrektne oleks?15.07.2014

Tere, kui osaühing on asutatud nii, et põhikirjas on sätestatud, et asutamiskulud tasub osaühing, siis kuidas ametlikult seda teha. Oletame, et asutamisel tasus riigilõivu üks osanikest enda eraisiku kontoga. Kas siis hiljem tohib lihtsalt näiteks osaühingu pangakontolt kanda vastava summa osaniku kontole selgitusega "asutamiskulud"?

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Äriseadustiku § 147 lg-te 1 ja 2 kohaselt lähevad osaühingu äriregistrisse kandmisest osaühingule üle enne osaühingu äriregistrisse kandmist asutatava osaühingu nimel tehtud tehingust tulenevad kohustused. Kui kohustuse on täitnud kolmas isik (üks osanikest), on tal õigus nõuda OÜ-lt samas summas hüvitist.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn & Tartu
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee